Co robić aby nie niszczyć okularów

Przejdź do treści

Co robić aby nie niszczyć okularów

Opublikowane według Piotr D w Okulary · 27 Listopad 2018
Byłeś u okulisty gdzie otrzymałeś receptę na okulary, kupiłeś okulary u optyka i szczęśliwy że widzisz wróciłeś do domu. Jeżeli chcesz dobrze widzeć powinieneś o nie dbać. Poniżej podaję w punktach jak to osiągnąć:
  1. Jeżeli otrzymałeś futerał do okularów od optyka to zawsze je tam chowaj. Dzięki temu unikniesz  przypadkowych uszkodzeń mechanicznych. Gdy uszkodzisz oprawę mechanicznie nie będzie możliwości zareklamowania jej. W przypadku gdy wypadnie szkło bez problemu optyk wprawi je z powrotem.
  2. Do czyszczenia używaj specjalnych ściereczek mikrofazowych.  Nie korzystaj z papierowych ręczników, które mogą porysować soczewki. Wskazane jest korzystanie z płynów czyszczących do powłok antyrefleksyjnych.
  3. Okulary regularnie myj w letniej wodzie, używając do tego celu zwykłego  płynu do mycia naczyń co usuwa brud i  tłuszcz, który gromadzi się na soczewkach.
  4. Nie wystawiaj okularów na działanie wysokich temperatur np. pozostawiając je na desce rozdzielczej samochodu.
  5. Nie dokonuj samodzielnie żadnych regulacji ponieważ możesz je bardzo odkształcić a przez to zniszczyć. Jeżeli chcesz coś poprawić,  udaj się do optyka. Regulację oprawy dla moich klientów wykonuję bezpłatnie - chyba że zgubiłeś śrubki lub urwałeś noski.
  6. Bardzo ważny jest sposób ułożenia oprawy na biurku lub stole. Staraj się nie kłaść okularów soczewkami do dołu aby ich nie porysować.
Jężeli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości jak postępować ze swoimi okularami - lepiej spytać swojego optyka niż eksperymentować. Wszak dobre okulary dostosowane do Twojej wady wzroku nie kosztują 30 zł jak w aptece. Szkoda byłoby je zniszczyć a przez to gorzej widzieć.Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0

ADRES:

09-100 Płońsk
ul. Ogrodowa 1 B


GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
​​Sobota: 9:00 - 12:00
Tel. 604 541 712
Email:
biuro@soczewkiplonsk.pl
Wróć do spisu treści