Czy zawsze soczewki fotochromowe?

Przejdź do treści

Czy zawsze soczewki fotochromowe?

Opublikowane według Piotr D w Okulary · 13 Wrzesień 2020
Ochrona przed promieniowaniem słonecznym jest bardzo ważna i możemy ją realizować przez zastosowanie soczewek fotochromowych, soczewek barwionych lub oprawek z nakładką przeciwsłoneczną.
1. Soczewki fotochromowe barwią się pod wpływem promieniowania słonecznego na zewnątrz. Po wejściu do mieszkania odbarwiają się prawie do przeźroczystości (posiadają zabarwienie szczątkowe ok. 5 %). Czas odbarwienia w zależności od typu soczewki może trwać do 20 minut. Problemem jest wjechanie do tunelu lub garażu - jest pewien czas gdy widzimy gorzej.
2. Soczewki barwione - są to soczewki korekcyjne barwione w wybranym kolorze i stopniu wyrażonym w procentach. Nie odbarwiają się.
3. Okulary z nakładką przeciwsłoneczną - nie ma w nich problemu odbarwienia w tunelu lub garażu, niektóre oprawy posiadają oddzielne nakładki przeciwsłoneczne - szare, brązowe z polaryzacją i nakładkę do jazdy nocą. Największym problemem jest możliwość zgubienia nakładki lub jej zniszczenia. Polecane dla kierowców.  Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0

ADRES:

09-100 Płońsk
ul. Ogrodowa 1 B


GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
​​Sobota: 9:00 - 12:00
Tel. 604 541 712
Email:
biuro@soczewkiplonsk.pl
Wróć do spisu treści